Gastdocent/Spelleider voor het VO/MBO
Gastdocent/Spelleider voor het VO/MBO
- Beschikbaarheid:
- soms
- Plaats:
- Hofkamp
- Categorie:
- Activiteitenbegeleiding
- Geschikt als team- of vriendenactiviteit:
- Ja
- Tip anderen via:
Kom in actie voor het Rode Kruis
Vind jij het leuk om onderwijsactiviteiten te verzorgen, heb je door de week wat tijd beschikbaar en draag je graag iets bij aan een maatschappelijke organisatie? Dan zoeken we jou!
Het educatieteam van het Rode Kruis houdt zich bezig met het geven van gastlessen, games en activiteiten binnen het onderwijs. Wij streven naar het vergroten van respect, zelfredzaamheid en hulpbereidheid onder zoveel mogelijk kinderen en jongeren.
Momenteel hebben wij plaats voor gastdocenten/spelleiders die samen met andere vrijwilligers gastlessen verzorgen op scholen voor VO en MBO. Voor deze doelgroepen hebben we de volgende lesprogramma’s ontwikkeld:
• Gastles “Hero of Humanity”: Help je wel of help je niet? Leerlingen/studenten brengen met hun telefoon een stem uit de hand van filmpjes met herkenbare situaties. Jij informeert niet alleen, maar begeleidt het gesprek en stimuleert deelnemers actief mee te denken over hun rol in diverse situaties en de bijbehorende dilemma’s.
• “The Humanity Game”. De klas speelt in drie teams tegen elkaar: wie is het best in staat met beperkte middelen de meest passende noodhulp te bieden? Er komen vier grote internationale rampen aan bod. Het team dat de beste keuzes maakt en de meeste kennisvragen goed heeft wint het spel.
Wat ga je doen?
• Je verzorgt minimaal 8 lessen en/of games per jaar in jouw regio.
• Na het volgen van een aantal trainingen bereidt je lessen zelfstandig voor en verzorgt deze samen met een collega-vrijwilliger.
Wie ben jij?
• Je vindt het leuk om voor een groep te staan (ervaring met lesgeven is een pré).
• Je hebt affiniteit met de doelgroep (leerlingen/studenten van 12-23 jaar).
• Je bent regelmatig tijdens schooltijden beschikbaar.
• Je bent digitaal vaardig; in de lessen wordt gebruik gemaakt van online lesmateriaal.
• Je onderschrijft de zeven grondbeginselen van het Rode Kruis.
Wat kun je van ons verwachten?
Om je vertrouwd te maken met het lesmateriaal en ons gedachtengoed volg je eerst enkele online modules en één of meer trainingen op een locatie in de regio. Naast het lesinhoudelijke deel is er ook aandacht voor didactiek. Er worden periodiek regiobijeenkomsten georganiseerd waar je ervaringen uitwisselt met collega-vrijwilligers.
Geïnteresseerd?
Spreekt jou deze functie aan en wil jij je inzetten voor het Rode Kruis? Neem dan contact op met Anja Dales, projectleider educatie: [e-mailadres verborgen] / [telefoonnummer verborgen].
Op onze website lees je meer over de genoemde gastlessen: Rode Kruis lesmateriaal en gastlessen in het voortgezet onderwijs
Het Rode Kruis
Het Rode Kruis helpt mensen in nood. Dat doen wij om de hoek – en ver weg. Dat doen we vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt. En dat doen wij met vele vrijwilligers die zich met passie inzetten. Wij werken wereldwijd vanuit onze zeven grondbeginselen: Menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid.
- De vraag van Elske is bekeken door de helpdesk
- Deze persoon staat ingeschreven op Almelovoorelkaar
- Elske is eerder via deze website geholpen
- Elske heeft 3 aanbevelingen ontvangen
Vul het veld in om te reageren op de vraag: "Gastdocent/Spelleider voor het VO/MBO" van Elske.
Goed om te weten: om je veiligheid en die van andere Almelovoorelkaar deelnemers te beschermen, hanteren we gedragsregels. Indien er een vermoeden bestaat van het overtreden van deze regels, dan kunnen wij verstuurde berichten inzien.
Aangesloten bij:

Geplaatst door:

Geplaatst door:

- De vraag van Elske is bekeken door de helpdesk
- Deze persoon staat ingeschreven op Almelovoorelkaar
- Elske is eerder via deze website geholpen
- Elske heeft 3 aanbevelingen ontvangen
- Geschikt als team- of vriendenactiviteit:
- Ja
Meer vragen van Elske namens Rode Kruis district Overijssel
Omschrijving van de vraag | Plaats | Categorie | |
---|---|---|---|
Bevolkingszorg hulpverlener (vrijwilliger) | Hofkamp | (Persoonlijke) verzorging, Vluchtelingenondersteuning | |
Noodhulpteamlid (vrijwilliger) | Hofkamp | (Persoonlijke) verzorging, Vluchtelingenondersteuning | |
Planner backoffice vluchtelingenopvang | Hofkamp | Coördineren & regelen (bv. evenementen), Vluchtelingenondersteuning | |
Eerstehulpverlener (vrijwillig) | Hofkamp | (Persoonlijke) verzorging, Coördineren & regelen (bv. evenementen) | |
Gastdocent Humanitair Oorlogsrecht | Hofkamp | Activiteitenbegeleiding | |
Gastdocent voor het basisonderwijs | Hofkamp | Activiteitenbegeleiding |
Veiligheid boven alles. Log in of registreer!

Uit veiligheidsoverwegingen wordt het telefoonnummer alleen getoond aan ingelogde gebruikers.
Meld jezelf aan om het telefoonnummer te zien.