Uitreiking Overijsselse Vrijwilligersprijs 2020
Op dinsdag 1 december werden 3 vrijwilligers in het zonnetje gezet, zij hebben dit jaar de Overijsselse Vrijwilligersprijs gewonnen. Een grootschalige bijeenkomst was vanwege de coronamaatregelen niet mogelijk. De prijs, een oorkonde, een enveloppe met cadeaubonnen en een bos bloemen werd thuis of bij de organisatie uitgereikt aan de winnaars door statenlid Stijn Hesselink van de provincie Overijssel.
De winnaars in Almelo
“We zijn ontzettend trots op al onze vrijwilligers in de gemeente Almelo. Zelfs in deze coronatijd zetten zoveel mensen zich in voor anderen. We vinden het fijn dat we dus nu deze Overijsselse Vrijwilligersprijzen mogen uitreiken,” vertelt Annemarie Degger, projectleider Almelovoorelkaar van Avedan.
“Wij hebben een keuze mogen maken en 3 winnaars gekozen in de volgende categorieën:
- Een vrijwilliger die burenhulp verleent
- Een vrijwilliger bij een organisatie
- Een initiatief/organisatie
Erna Vrielink
Erna doet al vele jaren vrijwilligerswerk. Sinds de start van Almelovoorelkaar heeft ze haar aanbod erop geplaatst en bezoekt ze 2 tot 7 mensen in de week voor een praatje, een boodschapje en/of een wandeling. Lees haar gehele verhaal: Erna maakt het verschil.
Eva Roos
Eva is al 11 jaar verbonden als vrijwilliger (office manager) bij De Slinger Almelo. Zeg je De Slinger Almelo dan zeg je Eva. Via de vrijwilligersvacaturebank kwam Eva 11 jaar geleden in contact met De Slinger Almelo. Vanuit Rotterdam verhuisde zij terug naar Twente en was destijds werkzoekende. Om toch actief te blijven besloot zij zich als vrijwilliger aan te sluiten bij het team van De Slinger Almelo. En daar is zij eigenlijk nooit meer weggekomen. Want zij is een vaste waarde geworden voor deze stichting. Door haar vrijwilligerswerk bij De Slinger Almelo kwam zij in aanraking met meerdere deelnemende partijen, waar ook een baan uit voortvloeide. Eerst tijdelijk als inval bij Beter Wonen. En nu alweer 5 jaar erg tevreden bij De Makelaar van Twente/Van Ommen taxatie. Maar De Slinger Almelo heeft ze nooit opgegeven. Ook is ze betrokken bij de planning en coördinatie van verschillende events in Almelo en stond ze aan wieg van de oprichting van het netwerk Vrouwen van en voor Almelo.
"wat een eer, ook al sta ik niet graag in de spotlight"
Stichting Helpende Hand 0546
Na zelf lang in armoede te hebben geleefd begonnen Elfriede Vreeling en haar man Helpende Hand 0546. Hiermee zetten zij zich samen met een team van vrijwilligers in voor de armoedebestrijding in Almelo e.o. Dit doen ze door het uitgeven van boodschappen-pakketten, noodpakketten en het ondersteunen in alle andere primaire levensbehoeften waar mogelijk. Tevens organiseren ze jaarlijks activiteiten voor mensen die zich dit normaal gesproken niet kunnen veroorloven zoals: Elfriede’s grote Sinterklaasfeest, een paasbrunch, uitgifte van kerstpakketten en de Hollandse avond.
"Fijn dat we zo gewaardeerd worden"
Overijsselse Vrijwilligersprijs on tour!
Vrijwilligerswerk is leuk en zinvol, en talloze mensen doen het met veel inzet en plezier. Gedurende deze vreemde tijd vanwege de coronacrisis is meer dan ooit gebleken dat vrijwilligers het sociale kapitaal van onze samenleving zijn. We kunnen niet zonder hen! De provincie Overijssel reikt daarom jaarlijks de Overijsselse Vrijwilligersprijs uit. Maar dit jaar kon dat niet op de gebruikelijke manier vanwege de coronacrisis. Toch hebben de provincie Overijssel, Stimuland en meerdere Overijsselse Vrijwilligers(steun)punten de handen ineen geslagen om ook dit jaar zoveel mogelijk vrijwilligers in het zonnetje te zetten. Per deelnemende gemeente werden dit jaar drie prijzen uitgereikt aan vrijwilligers en/of -organisaties. Op 7 december, de dag van de vrijwilliger, zal de provincie alle winnaars bekend maken.